Nápady na vynálezy

Z Standa Novák, osobní wiki
Přejít na: navigace, hledání

Oblasti zájmu
Občas mě napadne něco z úplně jiného oboru, než v jakém se vyznám. Přijdu na to, že ještě ve světě nic takového není, ale že nemám sílu to zrealizovat. Tak to napíšu sem a doufám, že si toho třeba někdo všimne.

Defaultní tempomat do aut

Další level automatické převodovky a tempomatu. Auto by mělo dva pedály, jedním by se zrychlovalo, druhým zpomalovalo. Když by nebyl zmáčknutý ani jeden, jelo by auto stejně rychle.

Při zmáčknutí pedálu pro zrychlení by auto rozhodlo, kolik přidá plynu, na jaký rychlostní převod pojede - podle aktuálního sklonu vozovky a dalších faktorů.

Při zmáčknutí zpomalovacího pedálu by auto začlo zpomalovat. Auto by rozhodlo, zda jen ubere plyn, nebo začne brzdit.

Přeprava věcí

Sít obchodních míst a lidi v autech, kteří by převáželi balíčky mezi nima. Bylo by to pro lidi, kterým moc nezáleží na tom, kdy to dorazí, ale bylo by to hodné levný. A ekologicky, bo prevazeci by tím autem stejně jeli.

Vynalezeno v 2015: Shypp It

Efektivní zpravodajství

Zpravodajství o věcech, které se mě dotýkají, bez pičovin, bez politiky, bez charitativního vydírání, bez cool zajímavostí a zvířátek nakonec.

Efektivní komunikace směrem nahoru

Místo, kam bych mohl vkládat svoje postřehy o světě a odkud by se pak tyto postřehy dostaly k lidem, kterým by mohly přijít užitečné.

Ostatní

  • webovej prohlížeč, co umí scrollovat po odstavcích
  • komunitně překládané filmy a seriály, hlasování o nejlepším překladu řádku